अब मौसम सफा नभई उडान अनुमति नदिने प्राधिकरणको निर्णय

१७ जेष्ठ २०७९,काठमाडौं- ३ दिन अघि भएकाे तारा एयरकाे दुर्घटनका कारण नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण (क्यान)ले मौसम सफा नभई आन्तरिक उडानका लागि अनुमति नदिने  निर्णय गरेकाे छ ।

तारा एअरको विमान दुर्घटना भएसँगै हवाई दुर्घटनाको जोखिम न्यूनीकरणका लागि प्राधिकरणले इन रुट अर्थात् विमान उड्ने र पुग्ने स्थान उडान मार्गको मौसम अनुकूल नभएसम्म उडान अनुमति नदिने निर्णय गरेको हो । मौसम खराबीले तारा एयरको ट्वीनअटर विमान दुर्घटनामा परेको प्राधिकरणले प्रारम्भिक निष्कर्ष निकालेको थियो ।

नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणका उपमहानिर्देशक एवं प्रवक्ता देवचन्द्रलाल कर्णले इनरुटको मौसम सफा नभएको अवस्थामा उडानको अनुमति नदिने निर्णय गरिएको जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार यस्तो निर्णय भिएफआर (भिजुअल फ्लाइट रुल्स) बाट उडान गर्ने विमान र विमानस्थलका लागि मात्रै लागू हुनेछ । पहिले विमान उड्ने विमानस्थल र विमान पुग्ने विमानस्थलको मौसम सफा भएमा प्राधिकरणले उडान अनुमति दिने गरेकोमा अब इनरुट मौसम पनि सफा हुनुपर्ने निर्णय गरिएको र यसले यसले हवाई दुर्घटना कम गर्न मद्दत गर्ने विश्वास लिइएको छ । ३ दिन अघि भएकाे घटनाका २२ जनाकै लाश काठमाण्डाैं लगिसकिएकाे छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post दमकमा माओवादी हार्नुको मुख्य कारण कांग्रेस रहेको पार्टीको निष्कर्ष
Next post यस बर्ष झापामा मकै उत्पादनमा गिरावट (फाेटाे फिचर सहित)