झापामा हालसम्म ९ पालिकाको परिणाम घोषणा (मत विवरण /फाेटाे फिचर सहित)

६ जेष्ठ २०७९/डिकेश लामा
झापामा आजसम्म ४ नगर सहित ९ वटा पालिकाको मत परिणाम सार्वजनिक भएको छ । नगरमा कन्काई, भद्रपुर, दमक र विर्तामोडको मतगणना सकिएको छ । यस्तै कचनकवल, हल्दिबारी, बाह्रदशी, झापा र बुद्धशान्तिको समेत आजसम्म मत परिणाम सार्वजनिक भएको छ ।
कन्काईमा एमाले काँग्रेस
कन्काई नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका राजेन्द्रकुमार पोखरेलले ८ हजार ६ सय ७३ मत ल्याएर दोहोर्याउने अवसर पाउनु भएको छ । पोखरेलका निकटतम् प्रतिद्वन्द्वी नेपाली काँग्रेसका रुद्रप्रसाद चिमरियाले ६ हजार ६ सय ६१ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । यस्तै स्वतन्त्रबाट जेव्रा चिन्हबाट उठ्नु भएका शेरबहादुर थापाले ५ हजार ६ सय ९१ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । उपप्रमुखमा काँगे्रशकी आशा शिवाकोटी १० हजार ७ सय १३ मतले विजय हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी मन्जु प्रसाईंल ८ हजार ८ सय ४५ प्राप्त गर्नु भएको छ ।
भद्रपुरमा काँग्रेस राप्रपा
यस्तै भद्रपुरको प्रमुखमा नयाँ अनुहारको रुपमा काँग्रेशबाट गणेश पोखरेलले १२ हजार ५ सय २५ मतले विजयी हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी असारु राजवंशीले ९ हजार ७ सय ५९ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । यस्तै उपप्रमुखमा राप्रपाकी राधा कार्की ९ हजार २ सय ३० मतले निर्वाचित हुनु भएको छ । यस्तै उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी माओवादी केन्द्रका शिवकुमार राज भण्डारीले ८ हजार ५ सय ३३ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।
दमकमा राप्रपा काँग्रेस
दमक नगरपालिकामा भने कडा प्रतिस्पर्धाकाबीच ३ दलीय गठबन्धने प्रमुख तथा उपप्रमुख पदमा विजयी बनेका छन् । राष्ट्रिय चासोकोरुपमा हेरिएको पूर्व प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको गृह नगर दमकमा ३ दलबीच बनेको गठबन्धनले एमाललेलाई पराजित गरेको छ । एमालेको ३ दशकको विरासतलाई यस पटक ३ दलीय गठबन्धनले भत्काएको छ ।
नगरको प्रमुखमा काँग्रेश, माओवादी र राप्रपाको तालमेलमा बनेको गठबन्धनबाट उम्मेद्वार बन्नु भएका राप्रपाका राम थापा विजयी बन्नु भएको छ । उहाँले एमालेकी नेतृ गीताकुमारी पौडेल अधिकारीलाई ५ सय ५९ मतान्तरमा हराउनु भएको हो । अधिकारी नगरकी निवर्तमान उपप्रमुख समेत हुनुहुन्थ्यो । थापाले १७ हजार ५ सय २५ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।
यस्तै उपप्रमुख पदमा नेपाली काँगेशकी रेगिना भट्टराई प्रसाँई विजयी बन्न भएको छ । उहाँले १७ जार ७२ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी एमालेका अम्बिकाप्रसाद खनालले १६ हजार ५ सय ७४ मत प्राप्त गरेका छन् । ३९ हजार ८ सय ९५ मत खसेको १० वटा वडा रहेको दमकमा ७ वटा वडाको अध्यक्षमा एमाले र अन्य वडामा काँग्रेश र राप्रपाले विजय हासिल गरेको छ ।
विर्तामोडमा एमाले विजयी
झापाको बिर्तामोड नगरपालिकाको प्रमुख र उपप्रमुखमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार विजयी भएका छन् । नगर प्रमुखमा पवित्रादेवि महतरा प्रसाईं र उपप्रमुखमा नगेन्द्रप्रसाद संग्रौला विजयी भएका हुन । उहाँ यस अघि सोही नगरपालिकाको उपप्रमुख पदमा हुनु हुन्थ्यो ।
महतराले १६ हजार ५ सय २० मत प्राप्त गर्दा निकटतम प्रतिद्वन्दी नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार भोजराज सिटौलाले १२ हजार ७ सय ६२ मत मात्र प्राप्त गर्नु भएको छ ।
उपप्रमुखमा संग्रौलाले १५ हजार ५ सय ८६ प्राप्त गरेका छन् । निकटतम प्रतिद्वन्दी नेकपा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार सिपी कडरियाले ८ हजार ४ सय ५१ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।
बिर्तामोड १,२,३,४,७ र ९ को वडाध्यक्षमा नेकपा एमालेले जितेको छ । वडा नम्बर ५,६ र १० मा नेपाली कांग्रेसका वडाध्यक्ष विजयी भएका छन । वडा नम्बर ८ मा राप्रपाले जितेको छ ।
कचनकवलमा काँगे्रस एमाले
यस्तै यता कचनकवल गाउँपालिकामा काँग्रेश एमालेको तालमेलबाट बनेको गठबन्धनले काँग्रेशमा कालेन्द्रप्रसाद सिंह राजबंशी विजयी हुनु भएको छ । उहाँले पूर्व अध्यक्ष समेत रहनु भएको राप्रपाका अन्जारा आलामलार्ई हराउनु भएको छ । राजवंशीले ११ हजार ४ सय ५७ र आलामले ६६६७ मत प्राप्त गरेका छन् । यस्तै उपाध्यक्षमा एमालेका नवराज न्यौपानेले ८ हजार १ सय ४३ मत ल्याएर विजयी हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी राप्रपाकी निमसरी राजवंशीले ६ हजार ८ सय २ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।

हल्दिबारीमा राप्रपा
यस्तै हल्दिबारी गाउँपालिकामा भने राप्रपाका रविन्द्र लिङ्देनले पुन अध्यक्ष पदमा विजयी हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी एमालेका डम्बरबहादुर गिरीले भने ४ हजार ६ सय ६६ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । यस्तै उपाध्यक्षमा पनि राप्रपाबाट ५ हजार ५८ मत ल्याउँदै लक्ष्मीदेवी मैनाली विजयी हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी एमालेकी शान्तादेवी गौतम्ले ४ हजार १ सय ४ मत ल्याउनु भएको छ । कचनकवलको अध्यक्षमा काँग्रेशका कालेन्द्रप्रसाद सिंह राजबंशी र उपाध्यक्षमा एमालका नवराज भट्टराई विजयी बनेका छन् ।
बाह्रदशीमा एमाले
यस्तै बाह्रदशीमा काँग्रेशलाई हराउँदै एमालेले विजय प्राप्त गरेको छ । अध्यक्षमा देविन्द्रप्रसाद चम्लागाँईले ७ हजार १ सय ४८ मतले विजय हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी खड्गप्रसाद राजवंशीले ४ हजार ३ सय ६१ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । यस्तै उपाध्यक्षमा शान्तादेवी शिवाकोटीले ६ हजार ६ सय ३६ मतले विजयी हुनु भएको छ । उहाँको निकटम् प्रतिद्वन्द्वी कमला राजवंशीले ४ हजार १ सय ९५ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।
झापामा काँग्रेश विजयी
झापा गाउँपालिकामा यस पटक पनि नेपाली काँग्रेशले नै विजय प्राप्त गरेका गरेको छ । गाउँपालिका अध्यक्षमा पुनः जयनारायण शाह नै विजयी बन्नु भएको छ । यस अघि एमालेबाट उपाध्यक्ष जितेको झापा गाउँपालिकामा यस पटक भने उपप्रमुख सहित ५ वटा वडामा काँग्रेसले नै विजय हात पारेको छ । अध्यक्ष साहले ६ हजार ९ सय ९८ मत प्राप्त गर्नु भएको छ । उहाँको निकटतम प्रतिद्वन्द्वी एमालेका गौरीशंकर राजवंशीले ६ हजार ३ सय ६५ मत ल्याउनु भएको छ ।
उपाध्यक्षमा कांग्रेसकी अञ्जुदेवी थपलिया निर्वाचित हुनु भएको छ । उहाँले ५ हजार ८ सय ६८ मत प्राप्त गर्नु भयो । उहाँको निकटतम प्रतिद्वन्द्वी एमालेकी देवीमाया अधिकारीले ४ हजार ३ सय ७१ मत प्राप्त गर्नु भयो ।
७ वटा वडा रहेको झापा गाउँपालिकामा ५ वटा कांग्रेस र दुईवटामा स्वतन्त्रले जितेका छन् । वडा नं. ३ र ५ मा स्वतन्त्र उम्मेद्वारमा क्रमशः सुभाषलाल गणेश र कृष्णप्रसाद राजवंशी विजयी भएका छन् । यस्तै वडा नं. १ बाट राजकुमार यादव, २ मा हिमाल कुमार चम्लागाँई, ४ मा महमद ताहिर, ६ मा नविन किशोर थापा र ७ मा शखिचन्द्र ठाकुर विजयी बनेका छन् ।
बुद्धशान्तिमा काँग्रेश एमाले विजयी
यसैगरी बुद्धशान्ति गाउँपालिका अध्यक्षमा नेपाली काँग्रेसका मनोज प्रसाईं निर्वाचित हुनु भएको छ । प्रसाईले उहाँका निकटतम प्रतिद्धन्द्धी नेकपा एमालेका उम्मेदवार मिरा भूर्तेललाई ३ हजार ११ मतान्तरले पछि पार्दै विजयी बन्नु भएको हो । भूर्तेल गाउँपालिकाकी निबर्तमान उपाध्यक्ष समेत हुनु हुन्थ्यो ।
यसैगरी उपाध्यक्षमा एमालेका उम्मेदवार भवानी खतिवडा विजयी हुनु भएको छ । उहाँले ८ हजार ७४ मत प्राप्त गर्दा उहाँको निकटतम प्रतिद्धन्द्धी नेकपा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार खड्ग तिम्सिनाले ५ हजार २ सय १६ मत प्राप्त गर्नु भएको छ ।
बुद्धशान्ति गाउँपालिकामा काँग्रेस र माओवादी केन्द्रले चुनावी तालमेल गरेका थिए । गाउँपालिकामा रहेका सात वडा मध्ये १ र ७ को वडाअध्यक्षमा एमाले निर्वाचित भएको छ भने अन्य वडाको वडाअध्यक्ष काँग्रेसले विजय हात पारेको छ ।
योसँगै झापामा ५ वटा गाउँपालिका र ४ वटा नगर पालिकाको मत परिणाम सार्वजनिक भईसकेको छ । यस्तै अर्जुनधाराको मत परिणाम भोलिसम्म सार्वजनिक हुने निर्वाचन अधिकृत लोकबहादुर कटुवालले बताउनु भयो । यस बाहेक भोलि वेलुकासम्म मेचीनगर बाहेक अन्य पालिकाको मत सार्वजनिक हुन सक्ने जिल्ला निर्वाचन कार्यालय झापाका प्रमुख तुलसीकुमार नेपालले बताउनु भयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post बिर्तामोड नगरपालिकामा एमाले विजयी
Next post अर्जुनधारामा एमाले विजयी