नक्कली भूटानी शरणार्थी प्रकरणमा पक्राउ परेकाकाे सरकारी वकिलको थुनछेक बहस सकियो

२३ जेष्ठ २०८०, काठमाडौं– नक्कली भूटानी शरणार्थी प्रकरणमा जारी थुनछेक बहसमा सरकारी वकिलका तर्फको बहस आज सकिएको छ । सरकारी वकिलका तर्फको बहस सकिएसँगै अब प्रतिवादीतर्फबाट कानुन व्यवसायीले बहस सुरु गर्ने जिल्ला अदालत काठमाडौँका सूचना अधिकारी दीपक दाहालले जानकारी दिनुभयो ।

दाहालका अनुसार सरकारी वकिलतर्फको बहस सकिएकाले अब प्रतिवादीतर्फबाट कानुन व्यवसायीले बहस गर्ने बताउनु भयाे । जिल्ला अदालतका न्यायाधीश प्रेमप्रसाद न्यौपानेको इजलासमा जारी बहसमा यस प्रकरणका प्रतिवादीलाई थुनामुक्त गरे प्रमाण नष्ट हुनसक्ने तथा जाहेरीकर्ताको सुरक्षामा खतरा हुनसक्ने भन्दै थुनामा राखेर नै मुद्दाको पुर्पक्ष गर्नुपर्ने दलिल सरकारी वकिलले प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।

नक्कली भूटानी शरणार्थी प्रकरणमा संलग्न रहेको आरोपमा पक्राउ परेका पूर्वउपप्रधानमन्त्री टोपबहादुर रायमाझी, पूर्वगृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणसहित १८ जनालाई थुनछेक बहसका लागि उपस्थित गराइएको छ । सो थुनछेक बहस यही जेठ ३१ गतेसम्म जारी रहने र त्यसपछि पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउने कि नपठाउने भन्नेबारेमा निर्णय लिइने अदालतले जानकारी दिएकाे छ ।

जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालय काठमाडौँले पक्राउ गरेका १८ जनासहित फरार रहेका ३० जनालाई सङ्गठित अपराध, कीर्ते, ठगी तथा राज्य विरुद्धको आरोप गरी चारवटा मुद्दा लगाउँदै रु २७ करोड ५० लाख बिगो माग दाबीसहित जिल्ला अदालत काठमाडौँमा गएकाे जेठ १० गते मुद्दा दायर गरिएको थियो । उजुरि परेका मध्ये अझै १२ जना फरार रहेका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post माओवादीले समर्थन फिर्ता लिएसँगै कोशी प्रदेशमा एमालेकाे सरकार अल्पमतमा
Next post ५ दिनमा पनि भेटियाे सुनकाेशी नदिमा २ वेपताहरूकाे शव