दशैंकाे मुखमा दुखद खबरःबस खस्दा एउटै भीरमा २४ जनाकाे ज्यान गयाे

दशैंकाे मुखमा दुखद खबर

२६ असाेज २०७८, काठमाडौं– मुगुमा मंगलबार भएको बस दुर्घटना हुँदा पीनागाउँकाे भीरमा २४ जनाको मृत्यु भएको छ ।

नेपालगञ्जबाट दसैं मनाउन मुगुका स्थानीय बासिन्दा लिएर आउँदै गरेको बस छायाँनाथ नगरपालिकाको पीनागाउँमा दुर्घटना भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रोमबहादुर महतले जानकारी दिनुभयो ।

बाँकेको नेपालगन्जबाट गमगढी जाँदै गरेको भे–१ ख ३१६८ नम्बरको बस मंगलबार दुर्घटनामा परेको हो । दुर्घटनामा १५ जना घाइते भएका छन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालयका अनुसार गाडीमा ३९ यात्रु सवार रहेकाे बताइएकाे छ । दसैं मनाउन घर जान लागेका यात्रुहरु दुर्घटनामा परेका हुन् । दुर्घटनामा परी २२ जनाको घटनास्थलमै मृत्यु भएको र थप २ जनाको उपचारका लागि अस्पताल लैजाने क्रममा मृत्यु भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी महतले जानकारी दिनु भएकाे छ । उनका अनुसार ७ महिला, १६ पुरुष र एउटा बच्चाको मृत्यु भएको छ । अधिकांश घाइते गम्भीर भएकाले र मृतकहरुसँग पहिचान खुल्ने कागजात नभएकाले सनाखत हुन समय लागेको उहाँले बताउनु भयाे ।

कठिन र भिरालो भूगोल भएकाले मृतकको संख्या बढी भएको  हुन सक्ने शंका गरिएकाे छ ।  घाइतेहरुमध्ये १४ जनालाई नेपाली सेनाको हेलिकोप्टर र जहाजमार्फत उद्धार गरी सुर्खेत र नेपालगन्ज पुर्‍याइएको छ ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी महतका अनुसार बस सडकबाट झण्डै ३ सय मिटर तल खसेको छ । प्रहरीका अनुसार गाडीमा भारतबाट मजदुरी गरेर आएका र विद्यार्थीहरु रहेका थिए । मुगु सडक सञ्जालमा जोडिएपछि यो सबैभन्दा ठूलो दुर्घटना हो । मुगु सदरमुकाम गमगढी २०६९ सालमा सडक सञ्जालमा जोडिएको थियो । तर अहिलेसम्म सडक साघुँरो र कच्ची हुँदा दुर्घटनाको जोखिम बढी छ । यस्तै हिजै मात्र पाेखरा भ्रमणमा रहेका विधार्थीकाे चढेकाे जीप दुर्घना हुँदा ८ जनाकाे मृत्यु भएकाे थियाे । लामाे काेराेना कहर पछि यातायत तथा बजार खुलेकाले चाडबाडमा हतार गर्दा धेरै घटना हुने प्रहरीले बताएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post बैंक लुटपाट गर्न खाेज्ने आशंकामा ३ जना पक्राउ
Next post पितृको नाममा पीण्डकाे साटाे सय परिवार असहायलाई चामल वितरण