२१ माघ २०७८, झापा–सारासन्देश समाचार
झापाकाे बिर्तामोडमा संचालित बीएण्डसी अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक दुर्गा प्रसाईले पत्रकारिताको बद्नामसँगै पत्रकारहरूलाई सार्वजनिक रूपमा दिएकाे धम्की प्रति नेपाल पत्रकार महासंघ झापा शाखा र केन्द्रिय समितिले खेद प्रकट गरेकाे छ ।
अस्पतालबारे एक सञ्चार माध्यममा आएको समाचारको खण्डन गर्न गत बुधवार बिर्तामोडस्थित अस्पतालमा आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा कार्यकारी निर्देशक प्रसाईले पत्रकारहरुप्रति आक्रोश र सार्वजनिकरूपमा पत्रकारसँग भिड्ने भन्दै चेतावनीकाे भाषा प्रयाेग गरेका थिए । साे विषयलाइ लिएर अाज जिल्लामा बसेकाे झापा शाखाकाे वैठकले पत्रकारकाे विरूद्धमा गरिएकाे यस्ताे हर्कत अभिव्यक्ती तथा प्रेश स्वतन्त्रता प्रति ठाडाे प्रहार भएकाे ठहर गरेकाे छ ।

सञ्चार माध्यममा प्रकाशन भएका समाचारमा चित्त नबुझे न्यायका लागि विभिन्न बाटाहरु हुँदाहुँदै प्रसाईले पत्रकारलाई आक्षेप लगाउनुले सिङ्गो पत्रकारिता र पत्रकारमाथि प्रहार भएको भन्दै शुक्रबार महासंघले बिज्ञप्ती समेत जारी गरेको छ ।

बिज्ञप्तीमा भनिएको छ ‘प्रकाशित,प्रशारित समाचारप्रति चित्त नबुझे त्यस विषयमा सम्बन्धित सञ्चार माध्यममा खण्डन प्रकाशन र प्रशारण गर्ने, सम्बन्धित सञ्चार माध्यमबाट उचित सुनुवाई नभए न्यायका लागि प्रेस काउन्सिल र अदालत जान पाउने कानुनी हक हुँदा–हुँदै समग्र पत्रकारिता क्षेत्रको बद्नाम हुने गरी प्रसाईले दिएको भ्रमपूर्ण अभिव्यक्ति र पत्रकारहरूलाई सार्वजनिक रूपमा धम्क्याएको घटना प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताविरुद्ध रहेको छ । प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता विरोधी प्रसाईको उक्त कार्यप्रति खेद जनाउँदै दोषिउपर कारवाहीका लागि महासंघ झापा शाखा जोडदार माग गर्दछ । साथै प्रेस स्वतन्त्रता विरोधी यस्ता हर्कत नदोहो¥याउन सम्बन्धित पक्षलाई महासंघ झापा शाखा सचेत गराउँदछ ।’ यस्तै एउटा संचार माध्यमले लेखेकाे समाचारलाइ अर्काे संचार माध्यमले खण्डन गर्नु पनि पत्रकार अाचारसंहिता विपरित भएकाले संचार माध्यम र पत्रकारलाइ अाचारसंहिता पालना गर्न गराउँन अाग्रह समेत गरिएकाे विज्ञप्तीमा उल्लेख्य छ ।
यस्तै केन्द्रिय समितिकाे तर्फबाट महासचीव राेशन पुरीकाे हस्ताक्षारमा जारी विज्ञप्तीमा प्रसाइंकाे यस्ताे हर्कतले अभिव्यक्ती स्वतन्त्रता र प्रेश स्वतन्त्रता विराेधी कार्य भएकाे भन्दै यस्ताे कार्य गर्नेलाइ सम्बन्धीत निकायबाट कार्वाहीकाे माग गरिएकाे छ ।

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *