साेलुखुम्बुमा भएकाे हेलिकप्टर दुर्घटना परि मृत्यु भएकाे ६ वटै लाख काठमाण्डाैं लगियाे

२६ असार २०८०, सोलुखुम्बु– सोलुखुम्बुमा भएको मनाङ् एयरको कल साईन ९एन–एमभी (एएस–५०) हेलिकोप्टर दुर्घटनामा परी चालक दलका सदस्यसहित ६ जनाको मृत्यु भएको छ । सोलुखुम्बुको सुर्केबाट आज बिहान काठमाडौँ उडान भरेको उक्त हेलिकोप्टर दिउँसो सोलुखुम्बुकै लिखुपिके गाउँपालिका–५ लाम्जुरापास नजिक दुर्घटनाग्रस्त अवस्थामा फेला परेको थियो ।

त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलका महाप्रबन्धक एवं उद्धार समन्वय समितिका संयोजक प्रतापबाबु तिवारीका अनुसार दुर्घटनामा हेलिकोप्टरका पाइलट क्याप्टेन चेतबहादुर गुरुङसहित ६ जनाको शव भेटिएको हो । आज बिहान सोलुखुम्बुको खुम्बु पासाङ ल्हामु गाउँपालिका–२ सुर्के हेलिप्याडबाट काठमाडौंका लागि उडेको मनाङ एयरको ९ एन–एएमभी कलसाइन रहेको हेलिकोप्टर लिखुपिके गाउँपालिका–५को भकान्जेस्थित लामजुराको च्यानडाँडामा दुर्घटना भएको थियो ।

मृत्यु हुनेमा क्पाप्टेन सीबी गुरुङ र मेक्सिकोका नागरिकहरु सीफुन्ट जी फर्नाडो, रिनकोन स्मार, सीफुन्ट मारिया, गुन्जालेज ओलाक्लो र जोन्जालेक्स एब्रिक रहेका छन् । उनीहरूकाे लाख अर्काे हेलिकप्टर मार्फत काठमाण्डाै लगिएकाे छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post मनाङ्ग एयरको हेलिकप्टर सोलुखुम्बुको लामाजुरा नजिक दुर्घटना
Next post माओबादी पार्टीकाे सल्लाहकार सीता दाहालको राजकीय सम्मानसाथ अन्त्येष्टि (फाेटाे फिचर)