बझाङमा आज २ पटक भूकम्प जाँदा स्थानीय त्रसिद

१६ असाेज २०८०, बझाङ– बझाङमा भूकम्पको कडा धक्का महसुस गरिएको छ । आज दिउँसो ३ बजेर ६ मिनेटमा बझाङको चैनपुर केन्द्रविन्दुआसपास बनाएर ६.३ म्याग्निच्युडको भूकम्प गएको राष्ट्रिय भूकम्प मापन तथा अनुसन्धान केन्द्रले जनाएको छ ।

भूकम्पको धक्का सुदूरपश्चिमका सबै जिल्लामा महसुस गरिएको छ । बझाङ जिल्लाभरि विभिन्न ठाउँमा घरहरू चर्किएको जानकारी आए पनि क्षतिको यकिन विवरण भने आउन बाँकी छ । यसअघि मंगलबार दिउँसो २ बजेर ४० मिनेट जाँदा बझाङकै तलकाेट केन्द्र विन्दु बनाएर ५ दशमलव ३ म्याग्निच्युडको भूकम्प गएको थियो । पटक-पटक परकम्प गइरहेको हुनाले अहिले स्थानीय बासिन्दा घरबाहिर खुला चौरमा बसिरहेका छन् ।

भूकम्पको धक्का छिमेकी प्रदेश र भारतको दिल्लीसम्म पनि महसुस भएको जनाइएको छ । पटक पटक भूकम्प गए पछिकाे विवरण भने अाउन बाँकी रहेकाे छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post श्रीमतिलाई चाँडो निको हुनु भनेर फर्किएका राईकाे छाेराले चलाएकाे बाइकबाट झरेर मृत्यु (भिडियाे सहित)
Next post जैविक कृषि बजार संचालनमा ढिलाईः करोडौं रकम अनुदानमा थालिएको प्राङगरिक मिसन सुस्ताउँदै (फाेटाे फिचर)